Procedura e punësimit në Gjermani  pas 1 janarit 2016, ja ç’duhet të bëni (Foto)
hashim_thaci_-_zkm_93275023

Thaçi në Mal të Zi për demarkacion, para vendimit të NATO-s

facebook101

Zuckerberg do i dhurojë 99 përqind të aksioneve të Facebook’ut (Foto)

ljubomir-simovic02rasfoto

Akademiku serb: Dikush po heziton t’ia thotë popullit të vërtetën për Kosovën

milaim zeka

Milaim Zeka e shtron një pyetje për qeveritarët

ISA-mustafa-KUVENDt-00

Mustafa fton opozitën për dialog, por pa gaz lotsjellës e maska

RAMUSHI-PROT848x478

Haradinaj: Ja pse u largova nga manifestimi kur po fliste Albin Kurti

komisioni ekonomi46

“Kosova e RE” do të prodhojë 500 MW energji elektrike, kryhet më 2021

Mimi Kodheli

Kodheli në Kosovë: Mos bëni gabimet e Shqipërisë (Video)

lutfi-haziri-kushtrim-ternava--677x320

Haziri thotë se votimi për Presidentin në prill mund ta çojë vendin në zgjedhje

haraqija-beqiri

Gjykata vendos: Nga 10 muaj burg me kusht për Haraqinë dhe Beqirin

OPINIONE

Sport

Leo Messi është sulmuesi më i mirë i vitit

Leo Messi është sulmuesi më i mirë i vitit

Leo Messi është sulmuesi më i mirë i vitit. Leo Messi është shpallur sulmuesi më i mirë i La Ligas për edicion 2014-15, falë sukseseve që kishte me Barcelonën. Argjentinasei kishte më pak gola se Cristiano Ronaldo, por kjo ka pak rëndësi, [...]

Showbiz

X Factor i dhuron Ritës për ditëlindje një mashkull të zhveshur (Video)

X Factor i dhuron Ritës për ditëlindje një mashkull të zhveshur (Video)

Ditëlindja e këngëtares Rita Ora, nuk ka kaluar pa një surprizë edhe nga produksioni X Factor. Ata i kanë sjellë live në show, një mashkull të zhveshur bashkë me tortën dhe qirinjtë. Rita jo vetëm që e ka pëlqyer si dhuratë por [...]

Lifestyle

3 hapa për makiazh të përsosur të syve

3 hapa për makiazh të përsosur të syve

A jeni ndjerë ndonjëherë sikur njerëzit nuk ju shikojnë sytë por makiazhin e hijëzimit të syve apo lajnerin? Kjo ndodh për shkak se aplikimi i grimit nuk është diçka edhe aq e lehtë. Zgjedhja e formulës dhe hijëzimit të duhur si [...]

Tech

Oppo zbuloi një telefon të ri me parametra mesatarë

Oppo zbuloi një telefon të ri me parametra mesatarë

Kompania kineze Oppo zbuloi sot një telefon të ri me parametra mesatarë. Telefoni inteligjent Oppo A53 është krijuar i gjithi me metal. Ai ka ekran me prekje 5.5 inç me rezolucion 720 pikselë dhe fuqizohet nga procesori Qualcomm Snapdragon 616 [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

A dështoi menaxhimi i sigurisë gjatë protestave?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!