Shqipëria e pamposhtur barazon me Danimarkën
gecaj_roll

Bajram Gecaj: Qe qysh e ka emnin daja i forte i Bajramit

GregoryDellawie0437

Ambasadori Dellawie: Amerika ka qenë, është dhe do te jetë me Kosovën

pacolli-MARRVESHJA

“Ultimatum” Serbisë: Rrezikohet ujdia për polisa!? (Video)

isa-mustafa-facebook

Kryeministri Mustafa po shqyrton mundësinë e mbylljes së llogarisë në Facebook (Video)

epa04038230 US General Philip Breedlove, the Supreme Allied Commander Europe (SACEUR), attends a news conference at the end of the 170th NATO Chiefs of Defence meeting at ther North Atlantic Treaty Organization's heaquarters in Brussels, Belgium, 23 January 2014. The meeting focussed on the Euro-Atlantic Partnership Council (EAPC) on how to further develop practical cooperation.  EPA/OLIVIER HOSLET

NATO e gatshme për çfarëdo rreziku me të cilin mund të përballet Kosova

qeveria-ks70

Qeveria po punon në udhëzimin administrativ që i hap rrugë Asociacionit

ministri

“HardhFest” një nga ngjarjet e rëndësishme në Kosovë

shkrim

Maqedoni, pedagogët: Tekstet fyese irritojnë shqiptarët

nm

Mediet serbe: Me Asociacionin e humbëm Kosovën

zjarr

Përfshihet nga zjarri një qendër azilantësh në Gjermani, 5 të plagosur (Foto)

Sport

Shqipëria e pamposhtur barazon me Danimarkën

Shqipëria e pamposhtur barazon me Danimarkën

E pamposhtur! Shqipëria barazoi pa gola në Kopenhagen duke ruajtur pathyeshmërinë dhe duke hedhur një hap më shumë drejt Europianit. Në “Parken” kuqezinjtë morën pikën që dëshironte, duke parë më afër Francën, pasi dolën të pahumbur nga toka e vikingëve, [...]

Showbiz

Kim Kardashian, “hot chat” me një person anonim (Foto)

Kim Kardashian, “hot chat” me një person anonim (Foto)

Provokuese dhe më në formë se kurrë personazhi televiziv Kim Kardashian ka realizuar një set fotografik ndryshe nga të tjerët. Por, ajo së fundi është kapur në disa skena provokuese duke biseduar me një person anonim. Setin fotografik Kardashian e ka realizuar [...]

Lifestyle

A mund të flini lakuriq! Si mendoni ju? (Foto)

A mund të flini lakuriq! Si mendoni ju? (Foto)

Sipas studimeve të më-herëshme kanë treguar se më pask se 10% e popullit amerikane bëjnë gjumë jo të mirë, nuk është në pyetje se mardhënjet seksuale tek ata kanë vdekur, por ekspertët tregojnë së shumica e tyre, partnerëve apo ciftëve [...]

Tech

Hapet qendra për thirrje “IQ-to-Link”, synon të punësojë deri në 430 persona (Foto)

Hapet qendra për thirrje “IQ-to-Link”, synon të punësojë deri në 430 persona (Foto)

Në prezencë të kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe shumë mysafirëve tjerë, sot edhe në mënyrë zyrtare është hapur qendra e re për thirrje (call center) Quality – to- Link (IQ- to – Link). “IQ-to-Link” dhe EMPOWER – sektori [...]

RRJETET SOCIALE

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!