Pa flamur Kosove te vendkalimi kufitar me Serbinë
OPINIONE
policia-zone3620

Gjendet një person i vdekur në lagjen Ulpiana

image

Jep dorëheqje ministri grek i financave: Do ta veshi me krenari urrejtjen e kreditorëve

greqia-referendum5-v4-big

Sytë e mediave botërore ishin në Athinë. Ja çka thonë BBC e The Guardian!

sokolmjaci-pol646

Deklarata e plotë e Mjacajt në Polici: Qëllimi ishte të grabisja makinën

Srebrenica-main

The Guardian, me akuza të rënda: SHBA-të dhe Britania “flijuan” Srebrenicën

Marine-Le-Pen-2-e1436131726668-848x478

Marine Le Pen përgëzon grekët për fitoren mbi “oligarkinë e BE-së”

richard_holbrooke_ap2

Përurohet busti i ambasadorit Richard Holbrooke

jakupkrasniqi-foto-kushtrim-ternava

Krasniqi për Gjykatën: Kuvendi mori një vendim i cili nuk mund të rikthehet

Rep. Eliot Engel, D-N.Y. talks with media before entering a closed members-only briefing on Syria on Capitol Hill, Sunday, Sept. 1, 2013, in Washington. Sunday the Obama administration confidently predicted congressional backing for limited action in Syria. Further classified meetings are scheduled over the next three days, says Secretary of State John Kerry. (AP Photo/Carolyn Kaster)

Engel: Serbia s’ka të drejtë të shesë moral në Ballkan

sokoli-v

Mjacaj pranon vrasjen, tregon arsyen banale të aktit të tij mizor (Video)

Sport

Barcelona, zyrtarizohen 5 emrat për zgjedhjet e 18 Korrikut

Barcelona, zyrtarizohen 5 emrat për zgjedhjet e 18 Korrikut

Konfirmohen zyrtarisht emrat e 5 kandidatëve për zgjedhjet presidenciale të Barcelonës. Josep Maria Bartomeu, Joan Laporta, Toni Freixa, Agusti Benedito dhe Joan Batiste janë 5 emrat që do të vendosen në fletëvotim për të zgjedhur kreun e ri të klubit, [...]

Showbiz

Një shqiptar në Big Brother të SHBA (VIDEO)

Një shqiptar në Big Brother të SHBA (VIDEO)

Quhet Jace Agolli, dhe është shqiptari i cili është pjesë e pjesë edicionit amerikan të sivjetëm të spektaklit Big Brother. Në SHBA, sivjet po mbahet edicioni i 17-të i Big BrotherUSA, një realit-show që gëzon shikueshmëri të lartë në këtë vend. Djaloshi, për të [...]

Lifestyle

Si ndikon mungesa e vitaminës D në organizëm

Si ndikon mungesa e vitaminës D në organizëm

Niveli i ulët i vitaminës D është i lidhur ngushtë me një rrezik në rritje të shfaqjes së një varg problemesh shëndetësore. Përveç kësaj, nëse vuani nga sëmundjet e rënda, si kanceri i gjirit ose kanceri i prostatës, probabiliteti i [...]

Tech

Meshkuj, mos i mbani telefonat në xhep – mund t’ju bëjë steril

Meshkuj, mos i mbani telefonat në xhep – mund t’ju bëjë steril

Meshkujt që i mbajnë telefonat celular në xhepat e pantallonave të tyre kanë spermë me më pak aftësi lëvizore, sugjeron një studim i publikuar në revistën “Environment International” sipas 10minuta.comm transmeton Klan Kosova. Shkencëtarët britanikë të Universitetit të Exeterit kanë shpjeguar [...]

RRJETET SOCIALE

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!