Sport

Shkëlqejnë sulmuesit shqiptarë: Balaj e Sadiku shënojnë gola (VIDEO)

Shkëlqejnë sulmuesit shqiptarë: Balaj e Sadiku shënojnë gola (VIDEO)

Pas Shkelzen Gashit edhe Bekim Balaj e Armando Sadiku përgjigjen me gola në kampionatet respektive. Bekim Balaj nuk ndalet në Kroaci me HNK Rijekën. Pas golit që shënoi një javë më parë ndaj Slaven Belupos, shkodrani shënoi edhe një dygolësh në [...]

Showbiz

Biznesmeni shqiptar i fal kabriolet, këngëtarja ukrainase nuk ia pranon (Foto)

Biznesmeni shqiptar i fal kabriolet, këngëtarja ukrainase nuk ia pranon (Foto)

Një ngjarje e pazakontë ka bërë bujë në mediet rozë ukrainase që flasin për xhirimet e një video-klipi në Shqipëri të këngëtares së njohur 31-vjeçare Anna Dobrydneva. Duke lënë pas karrierën e mëparshme, ajo vazhdon të pushtojë shou-bizin e vetme. Kohët [...]

Lifestyle

Efektet e shëndetshme të vajit të hudhrës

Efektet e shëndetshme të vajit të hudhrës

Vaji i hudhrës është një produkt që njihet për vetitë e tij të shëndetshme. Një rol të rëndësishëm ka në mbrojtjen e zemrës nga dëmtimet. Sipas një studimi të fundit rezulton se vaji i hudhrës mbron zemrën, pas kalimit të një [...]

Tech

Telefonët dhe pajisjet me wireless mund të shkaktojnë kancer

Telefonët dhe pajisjet me wireless mund të shkaktojnë kancer

Supozimet tona përsa i përket rrezikshmërisë që kanë tek shëndeti ynë pajisjet teknologjike, nuk qenkan aq të pabaza. Një studim i kryer nga një firmë analitike në Londër ka zbuluar se telefonët mund të shkaktojnë kancer tek përdoruesit, konkretisht është [...]

RRJETET SOCIALE

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!