OPINIONE

Sport

M’Gladbach rikthehet te fitorja, dominon Werder Bremen

M’Gladbach rikthehet te fitorja, dominon Werder Bremen

Fitorja e parë për vitin 2016-të vjen me goleadë për Borussia Moenchengladbach. Skuadra e drejtuar nga Andre Schubert rigjeti ritmin pas dy humbjesh radhazi, pasi kaloi me shifrat e thella 5-1 Werder Bremen-in në Borussia Park. Një fitore shumë e [...]

Showbiz

Rita sensuale në pozën për GQ  / FOTO

Rita sensuale në pozën për GQ / FOTO

Rita Ora ka pozuar për revistën e njohur GQ. Ajo dhe modelja Cara Delevingne shfaqen në të njejtin numër të revistës, megjithëse pozat i kanë bërë të ndara. Rita shihet në ngjyrat bardhë e zi, ku shfaqë trupin e tonifikuar [...]

Lifestyle

Banania, të shton në peshë apo të dobëson?

Banania, të shton në peshë apo të dobëson?

Çdo ushqim i tepërt i bën keq shëndetit. E njëjta gjë vlen edhe për bananen. Ky frut përmban rreth 105 kalori, 3 prej të cilave vijnë nga yndyra. Sasia e karbohidrateve (rreth 27) në formën e sheqernave të frutit nuk [...]

Tech

Bleu google.com për vetëm 1 minutë, por ja sa fitoi

Bleu google.com për vetëm 1 minutë, por ja sa fitoi

Domain-i i Google u ble në tetor për vetëm 12 dollarë, dhe Google zbulon sa pagoi që ta kthente atë. Pasi e pa ‘google.com’ në shitje, Sanmay Ved e bleu atë, dhe pati në duar emrin më ikonik në botë të domain-eve për [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

Kush duhet të jetë president i Kosovës?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!