Buxhovi: Qëllimi i moskompromisit midis Qeverisë dhe Opozitës, zvarritja e Gjykatës së Hagës
Jusuf-Buxhovi_971481_9521751

Buxhovi: Qëllimi i moskompromisit midis Qeverisë dhe Opozitës, zvarritja e Gjykatës së Hagës

jah41836_n

Jahjaga vizitoi Qendrën për Rehabilitimin e Nënës dhe Fëmijës

Badivuku46

Me 10 mijë euro dorëzani, lirohet prokurorja Badivuku

ZKM-3

Mustafa apel kompanive gjermane për investime në Kosovë

van-ymeri-limaj-isufi

Opozita thotë se Qeveria e bëri me qëllim të premten ditë pushimi

kuvendd0_r1_s

Një ndërmjetësues i huaj për zhbllokimin politik në Kosovë

maja-640x380

Si e çmendi Serbinë një shami myslimane

zkm-8-bavari-25112015-v

A do t’i besojë tash e tutje “Mercedes” Qeverisë së Kosovës

donika-kada-bujupi-580x347

Donika Kadaj- Bujupi me një mesazh nga burgu, për 28 Nëntorin!

policia-sipa

Shtetasja e Serbisë nga Mitrovica arrestohet në BeH për terrorizëm

OPINIONE

Sport

Sigal Prishtina mundet nga Astana

Sigal Prishtina mundet nga Astana

Sigal Prishtina pësoi një tjetër humbje në raundin e pestë të Grupit K në FIBA Euro Cup. Skuadra më e mirë e Kosovës në basketboll, kampionia në fuqi e Balkanleague, u mposht 82-78 nga Astana e Kazakistanit, që u tregua [...]

Showbiz

Vali Corleone i kundërpërgjigjet ISIS’it: Nuk ma trembni as qerpikun tim të zjarrtë

Vali Corleone i kundërpërgjigjet ISIS’it: Nuk ma trembni as qerpikun tim të zjarrtë

Organizata terroriste ISIS, duket se ka kërcënuar njërin nga personazhet më të përfolur në Kosovë. Bëhet fjalë për Prince Vali Corleone, i cili pretendon të ketë marrë mesazhe kërcënuese nga ISIS. E të gjitha këto mesazhe, sipas Valit, erdhën pas publikimit që [...]

Lifestyle

Studimi: Çaji forcon kockat

Studimi: Çaji forcon kockat

Konsumimi i të paktën tre filxhanëve çaj në ditë, ul me një të tretën rrezikun për fraktura të legenit. Ky është konkluzioni në të cilin kanë dalë një grup shkencëtarësh nga “Framingham State University” në SHBA, të cilët thonë se çaji mund [...]

Tech

VOLVO është çelik, as tanka s’mund ta shkatërrojë! (Video)

VOLVO është çelik, as tanka s’mund ta shkatërrojë! (Video)

Çfarë arsye mund të ketë për shkatërruar pa mëshirë një Volvo 850? Nuk ka ndonjë shpjegim nga kjo Video e Uploader nga Quick Vendi 96.5 "Morning Show". Vetëm fjalët profetike: "Ne duhet ta shkatërrojë këtë Volvo 850", transmeton infosot.com. Deri tani, [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

A dështoi menaxhimi i sigurisë gjatë protestave?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!