Vritet një kosovar në Gjermani, dy të tjerë mbeten të plagosur
fff

Nis Samiti në Zagreb ku po merr pjesë Jahjaga, mbërrin edhe Joe Biden

Deputeti-i-LDK-së-Blerim-Grainca-640x350

Blerim Grainca: Statistikat për gruan do të jenë më pozitive kur ajo shihet si vlerë e jo numër

d

Vritet një kosovar në Gjermani, dy të tjerë mbeten të plagosur

lut

Haziri apelon qytetarët të paguajnë borxhet e tatimit në pronë për të përfituar nga amnistia

2

Sherr me grushta mes dy deputetëve shqiptarë

20151125111612973646

Nis fushata “16 Ditët e Aktivizmit” kundër dhunës në familje

nnn

Dështon mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike

pallekajb

Pal Lekaj: Vetëvendosje s’e sheh më AAK-në si parti të haraçit e hajnave

havili

Havolli- Ahmetit: Asnjë mendje mediokre nuk do të tërhiqte paralele nga periudha e para luftës me atë të pas luftën

nis

Ambasada ruse në Tiranë flet për të vërtetën e bazës së tyre ushtarake në Serbi

OPINIONE

Sport

“Red Bull Winning 5″, kompletohet faza e parë, finalja në 29 Nëntor

“Red Bull Winning 5″, kompletohet faza e parë, finalja në 29 Nëntor

“Red Bull Winning 5″ mbyll fazën e parë të evenimentit në vendon tonë ku janë mësuar 16 skuadrat finaliste që do të marrin pjesë në Finalen Kombetare. Me mbështetjen e veçantë mediatike të Digitalb, edicioni debutues startoi zyrtarisht në Tiranë [...]

Showbiz

Kjo është Miss Afganistani (Foto)

Kjo është Miss Afganistani (Foto)

“Miss Afganistani” Bahari Ibaadat u lind në Kabul. Ajo i takon një familje mbretërore, ndërkaq fëmijërinë e saj të hershme e kaloi në Islamabad, Pakistan, Dubai, Arabi Saudite, SHBA. Aktualisht ajo banon në Atlanta GA. Ajo është folëse e shumë gjuhëve të [...]

Lifestyle

Sëmundjet që kuron preshi

Sëmundjet që kuron preshi

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. Preshi i freskët përmban shumë lëndë ushqimore me vlera të larta biologjike, fiziologjike, dietetike e mjekësore për organizmin e njeriut. Preshi [...]

Tech

ADRESARI vlerësohet si aplikacioni më i mirë i krijuar nga shqiptarët (VIDEO)

ADRESARI vlerësohet si aplikacioni më i mirë i krijuar nga shqiptarët (VIDEO)

Vetëm 6 muaj pas lansimit online të Platformës ADRESARI, ajo tashmë po vlerësohet si shërbimi më i mirë, i cili vije tek qytetariët me anë të një aplikacioni të ideuar dhe dizajnuar nga gazetarë, programerë dhe IT profesionistë në Kosovë. Një [...]

RRJETET SOCIALE

Sondazh

A dështoi menaxhimi i sigurisë gjatë protestave?

MOTI

Kape lajmin me Kohë!

Kape lajmin me Kohë!